Orkun LONDONER

24 Mart 1979 tarihinde Ankara'da doğdu. Ailesinin işi gereği daha sonra İzmir Karşıyaka'ya taşındılar.
5.5 yaşında ilkokula başlamanın avantajı okul değiştirmesi ile dezavantaja dönüştü ve pek de iyi olmayan bir ilköğretim hayatı geçirdi. Ortaöğretimde ise daha başarılı bir öğrenci profili sergileyerek müzik ve tiyatroda ki yeteneğini keşfetti. Bu başarısını İzmir Atatürk Lisesi'nde de devam ettirerek 1995 yılında mezun oldu. Bursa Uludağ Üniversitesi Ekonometri bölümünü kazandı ama gönlünde hep güzel sanatlar vardı. 
En büyük isteği yurt dışında yaşamak ve okumak olan Orkun Londoner üniversiteden mezun olduktan hemen sonra Londra'ya gitti. Özel bir kolejde kısa bir süre İngilizce eğitimi aldı. Başlangıçta zorlanmasına rağmen kendi geliştirdiği özel bir çalışma programı sayesinde kısa sürede İngilizce konuşmayı başardı. İngiliz dili ve kültürüne duyduğu merak onun akademik hayatını Londra'da devam etmesini sağladı. King's College London'da English Language (İngiliz Dili) bölümünü bitirdi. 
Üniversitede öğrenim gördüğü süre boyunca Drama Studio güzel sanatlar okulunda aktörlük dersleri de alarak hem diksiyonunu hem de oyunculuğunu geliştirdi. Başarısını Londra'daki tiyatro sahnelerine de taşıyarak Carmen the Musical adlı bir oyunda Zuniga karakterini başarıyla canlandırdı. The Open University'de Shakespeare üzerine bir sene eğitim aldı. 2007 yılında Londra'da özel bir dil okulunda İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başlayarak öğretmenliğe ilk adımı attı. İngilizce öğrenirken öğrencilerin karşılaştıkları zorlukları saptadı ve en kısa sürede onlara nasıl İngilizce öğretebileceği üzerine çalışmalarda bulunarak S2ELP'yi yarattı. Londra'da sürdürdüğü 8 yıllık öğretmenlik kariyeri boyunca dünyanın farklı yerlerinden gelmiş farklı kültürde ve yaşta bir çok öğrenciyle çalıştı ve onların kısa sürede dili öğrenmelerini ve konuşmalarını sağladı. Çalıştığı tüm okullarda kendine özgü anlatım biçimi ve tarzıyla dikkatleri her zaman üstüne çekmeyi başardı. 16 yıl İngiltere'de ikamet ettikten sonra tüm bildiklerini ve deneyimlerini Türk öğrenciler ve öğretmenlerle paylaşmak için 2014 yılında Türkiye'ye dönüş yaparak Antalya'ya yerleşti. Yaratmış olduğu programın patentini Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünden alarak markalaştırdı ve Londoner Özel Eğitim Limited Şirketini kurdu. Youtube de açmış olduğu kanalıyla kısa sürede binlerce öğrenciye ulaştı ve videoları yüz binlerce kere izlendi. İki sene gibi çok kısa bir sürede Türkiye'nin popüler İngilizce öğretmenleri arasına girmeyi başardı. 2015- 2020 yılları arasında  Antalya Sınav Kolejinde Bilingual Koordinatörlüğü yapmıştır. 2020 den itibaren kendine ait işlerini yönetmektedir.